LXM23DU15M3X
UGS : 6b2efb30f2b2 Catégorie :
schneider
LEXIUM23 IO SERVO DRIVE 1.5 KW
Produits associés
Options et accessoires compatibles
Autres produits associés
Voir tous les produits →
Description du produit
Description du produit
Contrôleurs et modules de sécurité Réf. 6b2efb30f2b2
Noter cette article
Référence :
LXM23DU15M3X
Marque : Schneider
Disponibilité : En Stock
LXM23DU15M3X
Characteristics
motion servo drive
Lexium 23 - single phase
200...255 V
1.5 kW - I/O
Main
Range of product Lexium 23 Plus
Product or component type Motion servo drive
Device short name LXM23
Complementary
Format of the drive Book
Network number of phases 3 phases
Single phase
[Us] rated supply voltage 220 V (
10...15 %) single phase
220 V (
20...15 %) 3 phases
Supply voltage limits 200...255 V single phase
170...255 V 3 phases
Supply frequency 50/60 Hz (
5...5 %)
Network frequency limits 47.5...63 Hz
Continuous output current 8.3 A
Continuous power 1500 W at 220 V
Nominal power 1.5 kW at 220 V
Leakage current > 3.5 mA
Output voltage 1000...2000 m with continuous power derating of 1 % per 100 m